Lilla napoli Logo
Vinfestival

Petter Alexis
(Budbreak)
&

Daniel Crespi 
(Flickan och Djuret)

Tar över baren och serverar demokratisk fine dining i dagarna två.

3 & 4 JUNI 2022

Man behöver enbart boka om man tvunget måste ha pizza 3-4 Juni.
Vill man bara äta Flickan och Djurets mat behöver man inte boka. Då är det bara att komma när man vill.

Man får gärna komma långt innan man har bokat pizzan.
Man får komma och gå som man vill.

VIKTIG INFO ANG KVÄLLEN

Obs! ingen Entreavgift på Fredag lunch 11.30-15.00

Man behöver endast boka om man vill äta pizza.
För att äta Djurets och Flickans mat kan man komma obokad och beställa på plats.

Inträdesavgift 100kr per person oavsett ålder. Dessa 100kr kan användas för att köpa dryck i form av en dryckeskupong. Denna avgift betalas i Entrén

Inträdesavgift gäller alltså ej Fredag lunch

Obs! Gäller alla åldrar

Du kommer när du vill och går när du vill
Vi bakar pizza och Daniel Crespi med vänner lagar mat tills kl 02.00

Åldersgräns 18 år efter kl 16.30

Öppet tills kl 02.00
Dj spelar musik tills kl 02.00

Djurets och La ragazzas Meny

1. Gamberi della Riviera. Detta är pizzasallad från den liguriska rivieran med stora räkor bakade i chili och vitlök med kräm på kronärtskocka, krispig, grön sparris, två sorters tomat, taggiasche-oliver och basilika.

2. Tartare per Pizza. Pizzakanternas absolut bästa kompis är denna skurna oxtartar rörd krämig med citronemulsion, smetana, hackade örter, syrad lök och ramslök. Här kan man även addera en klonk med hustypisk kaviar såklart.

3. Carne come Patatine. Vi har alltid förespråkat kött som chips. Här i form av träkolsgrillad, välmarmorerad Secreto Iberico de Bellota som vi skär tunt och landar med en krämig, umamiladdad dipp på träkolsgrillad Roscoff-lök, ljus, lättfermenterad miso och tungpirrande Espelette-peppar.

Ladda ner vinlistan här

Till bokning
Vinfestival-Lilla Napoli-Petter
Gamberi
Tartare
Carne
Vinfestival-Lilla Napoli
Vinfestival-Lilla Napoli-Daniel Crespi
Vinfestival Lilla napoli petter alexis

ÖPPETTIDER

Bokningsbara pizzadegar
1 Feb - 18 Juni

Måndag: Stängt
Tisdag: Stängt
Onsdag: Stängt
Torsdag: 11.30-14.30 & 17.00-21.00
Fredag: 11.30-14.30 & 17.00-21.00 
Lördag: 11.30-15.00 & 16.30-21.00
Söndag: 11.30-15.00 & 16.30-20.30

Avvikande öppettider Och Vinfestival här

INFO och GREJER

Boka pizza? Klicka HÄR

Bokningsfrågor
Just nu har vi mycket att göra och därför hinner vi bara svara på frågor som gäller färre eller fler antal pizzor i ditt sällskap.

Andra frågor:
Även här har vi mycket att göra och därför tar det 1-3 dagar innan vi hinner svara på mailen. Förhoppningsvis hittar du svaret på din fråga under "vanliga frågor". Annars kan du komma in till oss på plats under öppettider så svarar vi.

Jobba hos oss?
Maila jobb@lillanapoli.se

HITTA HIT

Halmstadvägen 1
311 45 Falkenberg

FÖLJ OSS

Facebook
Instagram

WEBSHOP

Allt vi serverar på pizzerian säljer vi också i vår webshop
Klicka HÄR